SüKûT-Forum
SüKûT-Forum
Yükleniyor

Ve Susuyorum...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Ve Susuyorum... Empty Ve Susuyorum...

#1 Ptsi 29 Ara. - 17:47

Sevgi... Bedenleri tutsak eden bir hummâdır çoğu kez. Üşümekle yanmak arasında gergef dokur durursun. İbrahimvarî ateşlere salarken seni, gülistânlara kaparsın gözbebeklerini.Öyle bir rüzigâra duçar olursun ki estikçe...estikçe sahralardan beter kanarsın. Geleceğini işgal mesinmesiz bir umut sancısı dolanır şedit ufuklarını artık,bundan matuf Zühre'yi akseder cemâlin. Bir avuç karanlık olursun...bir avuç yalnızlık...bir avuç kül belki...
Farkında olmaksızın ışıyordun sende göğünde, farkında olduğunda birileri, farkedilmenin muştusunu haykırdın işte, adına sevda deyip!

Artık tek bir sen yoktu, hayatın dimağında iki kişilik akıyordun. Ondan yoksunluğun bitmek bilmeyen arefesinde dolanırken, kösnüme sakın, vuslata susamakta muştu unutma!
Ağırlaşan hayat değil; iki baharı göğüsleyen şu ivedi gonca, zamansız akmış bu kan çiçeği, yalnızlığa şaşırmış bir zümrüd_ü anka, mevsiminden şaşmış yaz yağmuru belki...
Kitabıma ilk harfleri düşürdüğüm gün, sözler çıplak dalların arasından ellerime vurana değin susuyordular, kolumu kaldıramıyorum da peki neye uzanmaya mukabilim sükûtum varken... Tenime ilk değen huzmeyle bihaber esmere boyanıyorum, sevda karası oluyorum sana münhâsır. Yiten yıllara dalgalandırıyorum sesimin buğusunu, bana iâde olmasına aldırmaksızın! Henüz kısıtlı hisler içersinde bocalayıp durduğum bu hafakanla
sair bir hayata açmaktayım yelkenlerimi; dalgalar acımasız.. hırçın.. sonsuz.. umudum gaibet hala!

Beni koyuna alıyor bir yosun dürtüsü, onulmaz bir hayatın nakşıyla doluyorum anlık.
Seyirlerimiz ve seyircilerimiz heyhat! anı yaşamak mı bu? Ne görebildimse hiç..!
Ve kayboluyor her yer-kala'kaldım işte soru yahut cevap arasında...
Ağzımda dolanan söz çağıltıları sûret bulmaya çabalıyor da ben dipsiz kuyulara vuruyorum kilitlerimi, bağırmalarla kavgalıyım belli ki.

Ve susuyorum.. dilim ağır ağır yalpalayarak söz aranıyor, her harfte sen olmalısın diye soluklanırken lâl çarpıyor dudaklarıma ve susuyorum!.. yine susuyorum!
Bu noktadan sonra nağmelere üryan düşer. Hayatın notaları üzerine muğlak sükût kımıltıları gemlenir...
"sana susmakta güzeldi..."
MseyKa
MseyKa
Hükümdar
Hükümdar

Rep Gücü : 22698
Rep Puanı : 147
Uyarı : Seviye 1

http://sukut.forum-pro.net

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics

Konuyu Paylaş...