SüKûT-Forum
SüKûT-Forum
Yükleniyor

RTÜK Başkanı Dursun: Ek iş yapmıyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

RTÜK Başkanı Dursun: Ek iş yapmıyorum Empty RTÜK Başkanı Dursun: Ek iş yapmıyorum

#1 Paz 13 Haz. - 11:41

RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, "Üst Kuruldaki görevim süresince 'ek iş' yaparak ikinci bir gelir temin etmem asla söz konusu olmamıştır" dedi.

RTÜK Başkanı Dursun, bazı gazetelerde kendisinin RTÜK üyeliğinin yanı sıra ''ek iş'' yaptığına ilişkin haber yayınlandığını hatırlattı. Dursun, söz konusu iddianın, bazı gazetelerde yer aldığı gibi Üst Kurul gündemine gelmediğini ve karara bağlanmadığını belirterek, şunları söyledi:

''Biliyorsunuz Üst Kurul her hafta gündemli olarak toplanır ve gündemindeki konuları karara bağlar. Bu bağlamda söz konusu gazete haberine bir Üst Kurul Üyesi tarafından değinilmiş olmakla birlikte, konu Üst Kurul'un gündemi içerisinde görüşülmemiş, dolayısıyla bu konuda herhangi bir karar da alınmamıştır.

Öte yandan 'ek iş' denilince akla, bir kişinin ikinci bir gelir sağlamak için resmi görevinin yanı sıra yürüttüğü bir başka iş geliyor. Bu bağlamda, Üst Kuruldaki görevim süresince 'ek iş' yaparak ikinci bir gelir temin etmem asla söz konusu olmamıştır.

Biliyorsunuz ben RTÜK'e üye seçildiğimde üniversitede öğretim üyesiydim. Buradaki görevim bittiğinde de döneceğim yer yine üniversite olacaktır. Üniversiteyle diyaloğum da devam etmektedir. Ancak orada periyodik olarak ders vermediğim gibi, üniversiteden maaş ve ücret gibi herhangi bir ad altında para da almış değilim.''

Kaynak: aa
Carucci
Carucci
Haberdar
Haberdar

Rep Gücü : 5582
Rep Puanı : 17
Uyarı : Seviye 1

http://www.binnurkayafan.yetkinforum.net

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics

Konuyu Paylaş...