SüKûT-Forum
SüKûT-Forum
Yükleniyor

'Dünya sussa da biz susmayacağız'

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

'Dünya sussa da biz susmayacağız' Empty 'Dünya sussa da biz susmayacağız'

#1 Cuma 4 Haz. - 23:58

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hamas'ı terör örgütü olarak kabul etmiyorum. Onlar topraklarını savunuyorlar" dedi.

Erdoğan, Konya'da yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırıyı değerlendirdi.

"Hiç kimse Türkiye'yi test etmeye kalkmasın" diyen Erdoğan, Türkiye'yi ülkelerden biri olarak görme yanılgısına düşmemesini istedi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Tüm Türkiye'ye, tüm dünyaya bir kez daha sesleniyorum: Kudüs'ün kaderi İstanbul'un kaderinden ayrı değildir. Gazze'nin kaderi, Ankara'nın kaderinden ayrı değildir. Dünya sussa bile biz susmayız, susmayacağız. Dünya katliamlara göz yumsa, biz gözümüzü yummayız, yummayacağız. Dünya akan kana seyirci kalsa biz olan biteni elimiz kolumuz bağlı izlemeyeceğiz. Dünya Filistin'e sırtını dönse, biz Filistin halkına, Gazze'ye, Kudüs'e sırtımızı dönmeyeceğiz. Bunlar, kundaktaki masum bebekleri dahi tehdit olarak gördüler. O masum bebekleri analarının kucaklarında katlettiler bizdeki teröristler gibi. Yetmedi şimdi bebek mamalarını da tehdit olarak görüyorlar. Bunlar çocukları tehdit olarak gördüler.

Hamas'ı terör örgütü olarak görmediğini ifade eden Erdoğan, "Topraklarını savunuyorlar. Seçimle geldiler" dedi.

Devlet terörü uygulama döneminin geride kaldığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Savaşın bile hukuku, kuralları vardır. Dokunulmayacak olanlar vardır. Allah aşkına beyaz bayrak asılı yardım gemisine saldırdınız. 19 yaşındaki Furkan Doğan'ı şehit ettiniz. Furkan'ın elinde silah mı vardı, üzerinde bomba mı vardı, alnında terörist mi yazıyordu? Hangi hukuk sistemi, hangi din, hangi inanç, hangi kutsal kitap sizin bu korsanlığınıza, bu yargısız infazlarınıza, bu katliamlarınıza gerekçe olabilir."
Uluslararası medya bu korsanlığı örtemez, işbirlikçilerinin de saklayamaz hale geldiğini anlatan Erdoğan, "Ama bizde de onların ortakları var. Onu söyleyeyim" dedi. Erdoğan şöyle konuştu:

"İsrail'in bu saldırısını ve bu saldırıya karşı takınılan tavrı aynı şekilde PKK'nın askerimize olan saldırısıyla, Hamas'ın saldırısı buna benzetenler de var. Bir defa Hamas ile PKK'nın benzer hiçbir yanı yoktur. PKK terör örgütünün üzerinden Türkiye Cumhuriyeti pasaportu çıkar. Bunlar bu ülkenin vatandaşı olarak bulunurlar. Hamas, kendi topraklarını koruma mücadelesini veren direnişçilerdir. Filistin'de seçim kazanmışlardır. Seçim kazandıkları halde hala İsrail cezaevlerinde yatmaktadırlar. Ben bunları ABD'li yetkililere de söyledim, her yerde söyledim. Hamas'ı terör örgütü olarak kabul etmiyorum. Düşüncem budur. Onlar topraklarını savunuyorlar. Seçim kazandılar ama onlara iktidarda kalma fırsatı vermediler."

Kaynak: aa
Carucci
Carucci
Haberdar
Haberdar

Rep Gücü : 5582
Rep Puanı : 17
Uyarı : Seviye 1

http://www.binnurkayafan.yetkinforum.net

'Dünya sussa da biz susmayacağız' Empty Geri: 'Dünya sussa da biz susmayacağız'

#2 C.tesi 5 Haz. - 0:19

Teşekkürler =)
Alpr
Alpr
Vatandaş
Vatandaş

Rep Gücü : 1141
Rep Puanı : 4

http://www.counter4ever.com

'Dünya sussa da biz susmayacağız' Empty Geri: 'Dünya sussa da biz susmayacağız'

#3 C.tesi 5 Haz. - 0:31

SüKûT-FORUMDA UYULMASIGEREKEN KURALLAR

5 - Sadece Teşekkürden Oluşan Mesajlar Yazmayın.

maddesinden dolayı 1. uyarı aldınız

iyi forumlar
Nue
Nue
Sanatkâr
Sanatkâr

Rep Gücü : 2197
Rep Puanı : 4

http://Elenia.eniyiforum.org

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics