SüKûT-Forum
SüKûT-Forum
Yükleniyor

Hava Kuvvetleri’nden alçak uçuş açıklaması

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Hava Kuvvetleri’nden alçak uçuş açıklaması Empty Hava Kuvvetleri’nden alçak uçuş açıklaması

#1 Çarş. 5 Mayıs - 16:52

Hava Kuvvetleri, Erzincan Ergenekon Davası'nın başlamasıyla iki F-16'nın alçak uçuş yaptığı iddiaları üzerine açıklama yaptı.

Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada uçuşların rutin olduğu ve iddiaların asılsız olduğu kaydedildi.
Yapılan uçuş rutin
Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen "Erzincan'daki silahlı terör örgütü" davası sırasında mahkeme üzerinde uçuş yapıldığı haberleri üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, "Yapılan uçuş rutin bir eğitim uçuşu olup, söz konusu haberlerde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

İnternet sitesinden açıklama yapıldı
Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, bugün çeşitli basın yayın organlarında iki F-16 savaş uçağının Erzurum üzerinde alçak uçuş yaptığına yönelik haberler yer aldığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

Usüllere uygun olarak görev icra edilmiştir
"Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçuş eğitim görevlerini Türkiye'nin değişik hava sahalarında icra etmektedir. 4 Mayıs 2010 tarihinde iki RF-4E uçağı önceden planlı uçuş eğitim görevini, Erzurum Meydanı bölgesini de kapsayacak şekilde 3000 feet irtifadan usullere uygun olarak icra etmişlerdir. Yapılan uçuş rutin bir eğitim uçuşu olup, söz konusu haberlerde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır."
Ayrıntılar gelecek...
Taki
Taki
Vatandaş
Vatandaş

Rep Gücü : 683
Rep Puanı : 4
Uyarı : Seviye 1

http://www.asiteam.forum.st

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

Konuyu Paylaş...
Konu Linkleri