SüKûT-Forum
SüKûT-Forum
Yükleniyor

Mavi ÖLüM

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Mavi ÖLüM Empty Mavi ÖLüM

#1 Cuma 28 Kas. - 21:01

MAVİ BİR ÖLÜM

Yine sana sesleneceğimMavi ÖLüM Nokta.
Senin kim olduğunu hiç bilmedenMavi ÖLüM Smilevsenin kim olduğunu en çok bilerek.İsyankar zambaklarınMavi ÖLüM Smilevçılgın nilüferlerinMavi ÖLüM Smilevdört nala açan kiraz çiçeklerinin dudak kıvrımlarına yoldaş olacağım.Sarı bir hüzünMavi ÖLüM Smilevkızıl bir gurur ve siyah bir öfkeyle konuşacağım sana.
Sana oklardan değilMavi ÖLüM Smilevyaydan bahsedeceğim;gülün dikenlerinden değilMavi ÖLüM Smilevgülleri ve dikenleri doğurmaktan yorulmayan topraktan söz açacağım.Akan su gelmeyecek kelimelerime.Suyu şefkatle kucaklayan sessiz taşların canını yakan damlaları dillendireceğim.
Yine sana sesleneceğim.Senin kim olduğunu hiç bilmedenMavi ÖLüM Smilevbilmek istemeden.Alaaddin'in sihirli lambasından çıkan cin bana gelseydi ve ne dilersem dilememi isteseydi.Hiçbir şey elde etmeyi dilemezdim.Bir şeyden vazgeçmeyi isterdim.SadeceMavi ÖLüM Smilevhayatta bir şeyden vazgeçmem lutfedilseydi bedeli herşeyim olsa bile sana seslenmekten vazgeçmeyi isterdim.Garip değil mi? Sana seslenmekten vazgeçemediğimiMavi ÖLüM Smilevbundan hoşlandığımı düşünüyorsun belki de.Oysa sana seslenmekMavi ÖLüM Smilevbütün hesaplarımı gördüğüm bu dünyadakiMavi ÖLüM Smilevgeride kalmış tek hesap benim için.Bu dünyadaki tek yükMavi ÖLüM Smilevbu seslenişin kalbini avucumda tutabilmek.Kürek mahkumu için kürek neyse benim için de sana seslenmek o.Bir yandan gemiyi ufka ulaştırmanın tek yoluMavi ÖLüM Smilevöbür yandan bileklerimden sızan kanların gönlümü işgale yeltendiği bir rotanın can suyu.Oysa ben sana küreklerden değil gemiden bahsetmek isterdim.Atalarım banaMavi ÖLüM Smilevkadınlara gökyüzünüMavi ÖLüM Smilevgemileri ve yelkenleri anltamayı öğretti.SenMavi ÖLüM SmilevkürekleriMavi ÖLüM Smilevyağlı urganlarıMavi ÖLüM Smilevgeceyi siyaha gömen fırtınaları öğretmeye çalışıyorsun.Sana ellerimle dokunarakMavi ÖLüM Smilevseni gözlerimle okşayarak göstermek isterdim rüzgarla şişen beyaz yelkenleri.Ama senin vaktin yoktu.Ben bunu hiç anlayamadım.Kavmimin kadınları bana öğretmediler ki bazı kadınların güvercinlerden daha çok siyah apoletleri sevebileceğiniMavi ÖLüM Nokta.
Sana sesleniyorum ve gözlerim bileklerimden parmak uclarıma kadar toplanmış kan pıhtılarını seyrediyor.Kürekleri bırakmıyorum.Önce yücelttiğin sonra terkettiğin aşkın onuru için kalemi bir an elimden düşürmüyorumMavi ÖLüM Nokta.
Ankara kalesinin önünde sana sesleniyorum.Benden kaçıp Cennete gitmek isteseydinMavi ÖLüM Smilevseni Cennetin kapısına kadar götürürdüm.Bana gelmen için seni korkutan Cehennem olsaydı Cehennemle konuşurdumMavi ÖLüM Smilevseni ona anlatabilirdim.Oysa sen ne cenneti isteyecek kadar aşk oldun ne de cehennemi isteyecek kadar ayrılık."Seviyorum Seni ama"dedin."Hoşçakal"diye ekledin."Şimdi gitmeye mecburum.Belki yine gelirimMavi ÖLüM Smilevumarım gelirim."son sözün oldu.
Cennetin ve Cehennemin dilleriniMavi ÖLüM Smilevsavaş naralarını ve aşk şiirleriniMavi ÖLüM Smilevgazellerini ve bolerolarını öğreten atalarımMavi ÖLüM Smilevsenin sözlerinin anlamını öğretmediler.Hiçbir şey söylemeden gittin.Ayrılığın dilsiz olduğunu senden öğrendim.Dilsiz olanın yaşayabileceğini sen öğrettin bana ve kalemime ilk defa yaban gözlerle baktım.YineMavi ÖLüM SmilevyenidenMavi ÖLüM Smilevsadece sana sesleneceğim.Müebbed bir aşk dışında bildiğim tüm duyguları terk edeceğim.
Sana sesleneceğim yine.Seni sadece kuru bir sevgiyle değilMavi ÖLüM Smilevderin bir hüzünleMavi ÖLüM Smilevbinlerce yıllık bir gururla ve pervasız bir öfkeyle sevdiğimi duyumsuyor musun? Mütevazi bir sevgiyle değilMavi ÖLüM Smilevküstah bir aşkla sevdim seni.Ben Osmanlı gibi kollarımın yetişemediği bir aşkı kucaklamaya çalışırkenMavi ÖLüM Smilevsen köprülerin ülkesi Venedik'teki son sancağı üşümemek için şal yaptın kendine.Neden bilmiyorum özlemin artıyor içimde.Zaman geçtikçe eksilir demiştin.Oysa atalarımın öğrettiklerine ters düşsse de sana inanırım bilirsin.Zamanla unutursun demiştin. Niye daha derinleşiyor öyleyse? Derinleşiyor özlemin ve gönlümde bir iç savaşta dökülen kanları coşturuyor ayrılık sözlerin.Öflerimin karanlığını aşka katık ederek konuşacağımMavi ÖLüM Smilevbedenim bu dünyayı terk edene kadar.Öyle sanıyorum ki hüzünle ve acıyla pek barışık olmadığın için benden uzun yaşayacaksın.Benden sonra kelimelerim gelecek gönlüne.Onların benden geldiğini bir tek sen bileceksin.Küstah bir aşkla seveceğim seni.Ben savaş ve ölümle haşir neşir olan kelimeler dışındakilerini unutmaya gayret edeceğim ömrümün geri kalanında.
Sana sesleneceğim yine.Ben seni Beyrut gibi sevdim ama sana ne mağribi ne de menhetini anlatamadım.Bağdat'ı ve Şam'ı işgale yeltenmişken Venedik'ten gelen ihanet tarumar etti ordularımı.Sarı bir kederMavi ÖLüM Smilevkızıl bir kibir ve siyah bir isyanla konuşacağım sanaMavi ÖLüM Smilevsenin kim olduğunu hiç bilmeden.
Ağlayan zambakların dudak kıvrımlarına yoldaş olacağım senin kim olduğunu en çok bilerek.Kavmimin bana vaadettiği tüm aşkları terkedeceğim.Müebbed bir aşkMavi ÖLüM Smilevsarı bir hüzünMavi ÖLüM Smilevkızıl bir gurur ve siyah bir öfkeyle konuşacağım bu dünyayı terk etme müjdesi gelene kadar.
HüznüMavi ÖLüM Smilevgururu ve öfkeyi bilseydin keşkeMavi ÖLüM Nokta.
Hüznümün beni aşan taşkınılığınıMavi ÖLüM Smilevgrurumun binlerce yıl önceden miras kalmış hoyratlığınMavi ÖLüM Smilevöfkelerimin hiçbir zaman sana ermeyecek ve azalmayacak kararlılığını anlayabilseydinMavi ÖLüM Nokta.Anlatabilirdim sanaMavi ÖLüM Smilevseninle yaşanan bir aşktan ayrılığın ölüm bile olsaMavi ÖLüM Smilev
Mavi bir ölüm olacağını
Mavi ÖLüM Nokta
MseyKa
MseyKa
Hükümdar
Hükümdar

Rep Gücü : 22698
Rep Puanı : 147
Uyarı : Seviye 1

http://sukut.forum-pro.net

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

Konuyu Paylaş...