SüKûT-Forum
SüKûT-Forum
Yükleniyor

Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek !

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek ! Empty Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek !

#1 Salı 29 Ara. - 11:21

FLASH FLASH FLASH Murat Boz Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek!

TRT, Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek sanatçıya sonunda karar verdi. Bu yıl 55’incisi düzenlenecek yarışmada Türkiye’yi genç popçu Murat Boz temsil edecek.

Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek ! 1261852691
Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek ! Murat-boz-resimleri

Murat Boz'u Tanıyalım ;
Zonguldak Ereğli'de doğan Murat Boz 1996 senesinde İstanbul'a gelerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini burada tamamladı. Bu dönem içerisinde ****** Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey'de vokalist olarak performanslarda bulunan Boz, 1998 senesinde Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği "Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması"nda birinci oldu.

1999 senesinde Bilgi Üniversitesi'nde 'Caz Vokal Bölümü'nü kazanan Murat Boz, 2003 senesinden beri İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü'nde eğitimine devam ediyor. Şu ana kadar Tarkan, Nilüfer, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Grup Hepsi ve Hande Yener gibi sanatçıların sahne performanslarında ve albümlerinde yer alan Boz, aynı zamanda birçok reklam müziğinde de bulundu (McDonalds, İstikbal, Cola Turka) .

2006 yılında "Aşkı Bulamam Ben" adlı single'ını yayınlayan Murat Boz, 2007 senesinde de "Maximum" adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. "Aşkı Bulamam Ben" single'ı ile müzik çevresinden beğeni toplamayı başaran Boz, albümün prodüktörlüğünde Ozan Çolakoğlu yönetimindeki Sarı Ev ile birlikte çalıştı. Stardium Müzik Yapım etiketiyle yayınlanan albümden ilk video klip çalışması albümle aynı ismi taşıyan parçaya seçilirken, sanatçı video klibin yönetmenliğini de üstlendi. 2007 senesinin Ağustos'unda Püf adlı şarkısının klibini çekti.[/color]

•Diskografi ;
•Maximum
•Aşkı Bulamam Ben (Ozinga Remix)
•Püf
•Üzüleceksin
•Dönmem
•Anla Artık
•Derdin Var
•Seni Bana Bağlayan
•Kalbini Dinle
•Beni Bana Bırak
•Maximum (Methew Ver. )
•Seni Bana Bağlayan (Acoustic)
•Aşkı Bulamam Ben
•Umrumda Değilsin

Kaynak
'BeNDeKi~SéN'
'BeNDeKi~SéN'
Vatandaş
Vatandaş

Rep Gücü : 4680
Rep Puanı : 7
Uyarı : Seviye 1

Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek ! Empty Geri: Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek !

#2 Salı 29 Ara. - 16:42

Ben Manga veya Emre Aydın diye bekliyordum ama yinede başarılı bir sanatçı bizi temsil ettiği için sevindim Smile Umarım iyi bir sırada oluruz ...
KeFaLeT
KeFaLeT
Sanatkâr
Sanatkâr

Rep Gücü : 4441
Rep Puanı : 17

http://www.ruzgar.eniyiforum.org

Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek ! Empty Geri: Türkiyeyi Murat Boz temsil edecek !

#3 Salı 29 Ara. - 16:52

Sesi Güzel ama Ingilizce Yakışırmı Bilemem. Wink
ReDMaD
ReDMaD
Sanatkâr
Sanatkâr

Rep Gücü : 3827
Rep Puanı : 13

http://ebrupolatfan.eniyiforum.org

#4 Salı 29 Ara. - 20:36

Başarılar diliyorum .... Beğenerek dinlediğim bir sanatçı , umarım ilk sıralarda yer alırız
General
General
Vatandaş
Vatandaş

Rep Gücü : 4936
Rep Puanı : 2

#5 Cuma 18 Haz. - 19:40

Cöp
Carucci
Carucci
Haberdar
Haberdar

Rep Gücü : 5582
Rep Puanı : 17

http://www.binnurkayafan.yetkinforum.net

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics