SüKûT-Forum
SüKûT-Forum
Yükleniyor

PES 2012 Tanıtım Demo

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

PES 2012 Tanıtım Demo Empty PES 2012 Tanıtım Demo

#1 Salı 4 Ekim - 14:12

Futbol için ne harika bir gün! Tüm zamanların en büyük futbol adamı Bill Shankly’nin de dediği gibi tek ihtiyacımız olan birazcık çim ve bir top. Ya da duruma göre birazcık işlem gücü ve bir PES 2012 diski...
PES 2012 Tanıtım Demo Pes_2012_screenshots_11.preview
Konami, daha doğrusu Seabass ve ekibi, ISS Pro 98 ile PES 6 arasındaki uzun yıllar boyunca futbol oyunları tahtının tartışmasız tek hakimiydi kesinlikle. Gerek akıcı, hızlı ve heyecanlı oynanışı, gerek gelişmiş yapay zekası, gerek zamanına göre müthiş futbolcu animasyonları, gerekse uzun soluklu ve sürükleyici oyun modlarıyla International Superstar Soccer serisi (sonraki adıyla Pro Evolution Soccer), FIFA 98’den sonra çıkan bütün FIFA oyunlarını tek tek toprağa gömdü acımadan. Ancak hiçbir şey sonsuza kadar sürmezdi. Özellikle de kendini yenilemek adına pek bir adım atmazsan... Seabass ve ekibinin hikayesi de farklı olmadı.Yıllarca karanlıkta bekleyen EA Sports’un FIFA 07 ile yapacağı hamleyi öngöremediler. Yenilenmiş oynanışı, gelişmiş oyun modları, güçlü çevrimiçi altyapısı ve eksiksiz lisanslarıyla FIFA, tahtı sallayıp Seabass ve ekibini kuruldukları o kaygan zeminden aşağı düşürüverdi bir anda.Evet, son birkaç yıldır Konami’nin EA Sports karşısında çok zor anlar yaşadığı su yasak kelimeürmez ve her yıl gündeme gelen bir soru var:“PES bu kez tahta ortak olabilecek mi?” Geliştirilmiş yapay zekası, daha akıcı hale gelmiş oynanışı, iyileştirilmiş görselleri ve yeni oyun mekanikleri ile bu sene bir şansı olabilir.

Ağustos ayında yaptığımız ön incelemede PES 2012’nin yenilenmiş ve daha akıcı hale gelmiş oynanış dinamiklerine ışık tutmuştuk hatırlarsanız. Lakin Seabass ve ekibi, aradan geçen bu zaman zarfında oyunu cilalayarak birkaç adım daha ileri taşımayı başarmış. Ortada oynanış ve sunum açısından dramatik bir farklılık olmasa da, kesinlikle bir kez daha üzerinden geçmeye değer.
PES 2012 Tanıtım Demo Pes_2012_screenshots_10.preview
Oyuna girdiğimizde önceki yılların aksine bir avatar yaratmamız isteniyor. Bu avatar çevrimiçi profilimizde kullanılıyor.
Öncelikle PES 2012’nin ilk bakışta geçtiğimiz yıldan pek farklı görünmediğini belirtmem gerek. Menü tasarımı bile arkada dönüp duran oynanış videosu dışında tamamen aynı.Görsel açıdan da çok köklü bir değişiklik olduğu söylenemez.Yine de bazı önemli iyileştirmeler unutulmamış.Tribünler biraz daha hareketlenmiş, özellikle maçların başında karşımıza çıkan yeni kamera açıları ve tekrar sahnelerine eklenen hareket bulanıklığı (motion blur) efekti sayesinde TV yayını hissi arttırılmaya çalışılmış ve yakından baktığımızda futbolcu detayları, özellikle de yüz detayları inanılmaz ölçüde geliştirilmiş.Açıkçası PES 2012’nin futbolcuları (özellikle şöhretli olanlar), gerçeklerine FIFA 12’dekinden çok daha fazla benziyor.Hatta bana sorarsanız PES, gerek koyu tonları, gerekse daha etkili ışıklandırma ve gölge kullanımı sayesinde “parlak” FIFA 12’den daha derin, ağır ve çok boyutlu bir görüntü sunuyor.FIFA ise bütün gelişmiş teknolojisine ve detaylı kaplamalarına rağmen hala düz ve sanki tek boyutluymuş gibi derinlik hissinden yoksun.Bu güzel sözler bir yana; ortada pozisyon yokken “posibilitiiii” diye birden heyecanlanan ya da topu saçma bir şekilde taca vurduğumuzda “good defense” diyebilen usta futbol spikeri Jon Champion ile yorumlarına anlam vermekte güçlük çektiğimiz İrlandalı eski milli futbolcu Jim Beglin de enteresan sunumlarıyla bıraktığımız noktada duruyorlar.Ara sıra kendi aralarında hoş muhabbetler etseler de (mesela 99 yılındaki Manchester United-Bayern Münih finali veya Inter- Milan rekabeti gibi) genel anlamıyla doyurucu bir performans çizemiyorlar. Ayrıca stadyum atmosferi ve taraftar sesleri de PES 2011’den bu yana en ufak bir gelişme göstermemiş.Maç içindeki yayın kalitesi de aynı şekilde...Ne adam akıllı bir istatistik akışı var, ne de maç içinde daha önce görmediğimiz ilginç enstantaneler izliyoruz.Yanlış anlamayın bütün bunları ağır eleştiriler olarak söylemiyorum.PES serisinin sunum ve atmosfer olarak FIFA’nın çok gerisinde kaldığı Konami’dekiler tarafından bile kabul ediliyor artık. Ancak bunu kabul edip çözüm bulmamak da anlaşılır gibi değil.Bu açıdan bakınca PES 2012, rakibinden çok daha “ucuz” bir hisse sahip.Bu da daha kafadan herkesin PES’e ön yargıyla yaklaşmasına sebep oluyor ne yazık ki.

PES 2012 Demo İndir

SüKûT
SüKûT
Hükümdar
Hükümdar

Rep Gücü : 7691
Rep Puanı : 28
Uyarı : Seviye 1

https://sukut.yetkin-forum.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics

Konuyu Paylaş...